Lions etkinlikleri

Kısa adı LCI olan Lions Clubs International | Uluslararası Lions Kulüpleri dünyanın neresinde olursa olsun toplumların gereksinimlerini gözeterek, çok geniş bir yelpazede ve birbirinden farklı alanlarda, hiç bir karşılık beklemeden hizmet eder.

LIONS, Hizmet ediyoruz | We serve mottosu ile dünyanın her yerinde 47 bin kadar Lions Club ve bu kulüplere üye yaklaşık 1,3 milyon Lion ile 100 Yılı aşkın bir süredir hiç kesintisiz çalışmaktadır.

Başkanı olmaktan her zaman gurur duyduğum İstanbul Etiler Lions Kulübü de 50 yılı aşan geçmişi ile çok özel bir yeri olan, Mükemmel Kulüp | Club Excellence ödülü sahibi bir Lions Kulübü’dür.

Öncelikle el alınan küresel sorunların başında #diyabet | #diabet, #görme | #vision, #açlık | #hunger, #çevre | #environment ve #çocuklukkanserleri | #childhoodcancer gelmektedir. Etiler Lions Kulübü bu konuların tamamı ile ilgili projeler hazırladı ve başarıyla hayata geçirdi.

🚴‍♀️

Bunlar arasından en çok ses getiren Çocukluk Kanserleri konusunda farkındalık yaratma amacı ile bisikletçileri bir araya getiren Great Cycle Challenge oldu. Bu projede Türkiye’den pedal basan tek bisikletçi ben olsam da bu sorunlar ile ilgilenen, çözüm bulmaya çalışan ve bilinirliklerini arttırma yolunda çaba sarf edenler olduğunu biliyorum.

Kadınların yanında olmanın önemine işaret etmek ve her türlü şiddete karşı farkındalık yaratmak için Turuncu Pedalşörler ile sürdüm.

Çocuk yaşlarımdan bu yana yaşamımda özel bir yeri olan bugün de binmeyi sürdürdüğüm bisiklet ile Lions’un dünya genelinde en fazla önem verdiği konulardan bir diğeri olan çevre odaklı çalışmalarına da destek oldum. #AvrupaHareketlilikHaftası boyunca,  #KentlerHareketeGeçiyor programı kapsamında, #sürdürülebilir bir dünya için Hedef: #SıfırEmisyon etkinliğine seçilen 23 pedaldan biri ve tek Lion oldum. Düzenlenen törende sertifikamı #TürkiyeBelediyelerBirliği Başkanı Fatma Şahin’den ve AB Ekonomik ve Sosyal Bölüm Başkanı Angel Guterrez Hidalgo’dan almak paha biçilmezdi. >>> İzlemek için lütfen tıklayın.

Bütün bunlar ile birlikte #kadınlar, #gençler ve #çocuklar için doğru yaşam koşullarının oluşturulması, bu konudaki yanlışlıklara dikkat çekilmesi için pandemi koşullarının getirdiği kısıtlamalar aşılarak pek çok etkinlik düzenlendi.  Paneller ve seminerler kayıt altına alınarak 7/24 erişim olacağı sunan Etiler Lions Kulübü’nün Youtube kanalında, ELC TV markası altında paylaşıldı. #KampAteşi, doğanın önem ve değerini paylaşıp sürdürülebilir kılma arayışımızın ürünü niteliğindeki seri çalışmamız oldu.

KADINLAR HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ OLDU…

Kadın şiddet görmesin derken nerede yanlış yaptık? başlıklı çalışma Uluslararası Lions 118 Çoğul Yönetim Çevresi’nin ilk e-Panel etkinliği oldu. İstanbul Etiler Lions Kulübü ev sahipliğinde ve #NewVoices | #YeniSesler programı desteği ile 2 Aralık 2020 Çarşamba akşamı 19:30’da Zoom’da gerçekleştirildi. Etkinlik, eş zamanlı olarak ELC TV olarak hizmet veren Youtube kanalından da CANLI yayınlandı. Kadınlar hakkında sadece kadınların konuştuğu, UNESCO’un toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen ve sahiplendiği #turuncu renk ile dikkat çeken #OrangeTheWorld projesinden ilham alen etkinliğe TWRE | Turkish Women Renewable and Energy platformu Kurucu Başkanı ve yenilenebilir enerji santralleri kıdemli yatırım danışmanı  Sedef Budak, TrendBasket dergisi yazarı Begüm Ünal, Ressam ve mentor Nesrin Tanağar, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr. Itır Erhart,  Tokat Oku-Yorum Kadın Grubu kurucusu, makine mühendisi ve koç Nurdan Avşar Sağol, KEDV – Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Koordinatörü Didem Demircan konuşmacı olarak katıldı. >>> İzlemek için lütfen tıklayın.

Bu çalışmayı, 3 Nisan 2021 tarihinde yine  Zoom ortamında  gerçekleştirilen ve ELC TV’den canlı yayınlanan bir başka panel, Kadına Saygıya EVET! | YES to Women with Respect izledi. Açılış konuşmasını Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni ve Federasyon Başkanı Lion Leyla Kıvanç‘ın yaptığı etkinliğin moderatörlüğünü de MD118 Lions Quest Program Koordinatörü Lion Şima Sunder (PDG) üstlendi. Konuşmacı olarak Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Billur ÜlgerEngelsizAmazonlar.com kurucusu – TEKSEM Sanat Yönetmeni Gamze Elibol, TKDF | Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı – Aktivist Canan Güllü bu etkinliğe değer kattı. >>> İzlemek için lütfen tıklayın.

BU DÜNYANIN GÜZEL İNSANLARI…

#BuDünyanınGüzelİnsanları serisi Etiler Lions Kulübü’nün dünyaya ve insanlara pozitif bakışı ile biçimlenen bir başka seri etkinlik olarak dikkat çekti. Kadınların yaşadığı olumsuzluklar ve maruz kaldıkları ayrımcılığın yetişkinlerden çocuklara kadar uzandığında hareketle ilk oturumun konusu #KızÇocukları olarak belirlendi. Açılış konuşmasını Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni ve Federasyon Başkanı Lion Leyla Kıvanç (DG) yaptı. Moderatörülük görevini de Türkiye Mentorlar Sanal Lions Kulübü üyesi ve Tokat Oku-Yorum Kadın Grubu kurucusu Lion Nurdan Avşar Sağol yüklendi. Bu sıra dışı panele “Kız Gücü Hikayeleri” kitabının yazarı, araştırmacı ve belgesel yapımcısı Melda Davran, “İlham Veren Adımlar” kitap projesi yöneticisi – İBB İstanbul Kültür Vakfı Genel Müdürü Perihan Yücel, Koruncuk Vakfı Kurucusu ve Mütevelli Heyet Üyesi Nurdan Bilgin Sirman, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkan Yardımcısı ve araştırmacı Elvan Oktar konuşmacı olarak katıldı. Türk Lions’unun ilk e-Zirvesi’ni kapanıştaki konuşması ile Uluslararası Lions 118-U Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Uluslararası Lions Kulüpleri Çoğul Yönetim 118 Konfederasyonu Aile ve Kadın Ulusal Komisyon Başkan Vekili Lion Cüneyt Erginkaya (DG) değerlendirdi. >>> İzlemek için lütfen tıklayın.

Bu dünyanın güzel insanları teması #EvGençleri ile sürdü. Dünyada NEET | Not in Education, Employment, or Training olarak tanımlanan ve eğitimi bitmiş, işi olmayan ve aramaktan vazgeçen gençler için kullanılan bu kavramı “ev gençleri” olarak kullanılıyor. Ülkemizde genç işsizliğini çok açık anlatan bu kavram kısa sürede benimsendi ve yaygınlaştı. Kendini Tanı Kendin Başar Akademi lansman toplantısının açılış konuşmasını Bu Dünyanın Güzel İnsanları Program Koordinatörü, “Kız Gücü Hikayeleri” kitabının yazarı, araştırmacı ve belgesel yapımcısı Melda Davran yaptı. Oturumun moderatörlüğünü üstlenen Bebek Lions Branch Kulübü – Mentor Akademi kurucu ortağı Lion Dr. Aylin Demiray Özden yönetti. TEDi Eğitim kıdemli eğitmen, Değer Odaklı Satış & 4 Adımda Satış kitaplarının yazarı Ümit Ünker, TKYD – Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği üyesi ve Yönetim Danışmanı Fatih Tamay, Hemenİş kurucusu ve İnsan Kaynakları Yöneticisi Mükrime Alptekin konuşmaları ile toplantıya değer kattı. Oturumun değerlendirmesi ise MD118 Leo ve Gençlik Ulusal Komisyon Başkanı Lion Tuba Tengiz Yılmaz (PDG) yaptı. >>> İzlemek için lütfen tıklayın.

GENÇLERE DESTEK OLMAYI GÖREV BİLDİK

Gençlerin yaşadıkları ve ellerinden alındığını düşündükleri gelecek konusunda neler yapabileceğimizi enine boyuna ele aldık. Sorun büyük çözüm güç olsa da yılmadık, “Kendini Tanı Kendin Başar” Akademisi projesini hayata geçirdik. Bu program Etiler Lions Kulübü öncülüğünde, Bebek Lions Kulübü işbirliği ve Mentor Akademi desteği ile ortak bir proje olarak başladı. Haziran ve temmuz ayları eğitimler ile dolu dolu geçti. Bir tür “sosyal sorumluluk” projesi olarak yola çıkılsa da kısa sürede Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi Federasyonu sınırlarını aşan bir ilgi gördü. 118-Y ve 118-K’dan katılımlar gücümüze güç kattı.

Gençlerin eğitimi için en iyisi sunmayı hedefleyen Lion ve Lion olmayanlar gönüllü eğitmenlerimiz; Lion Cüneyt Aslanoğlu, Lion Didem İzgi, Lion Filiz Serbes, Lions Lerzan Kahvecioğlu, Lion Makbule Dinçer, Melda Davran, Lion Nurdan Sağol, Ömer Gülel, Lion Özlem Şavk, Lion Selin Altav ve Sertab Ece Karagöz daha iyisini başarmak için önce taşın altına kendi ellerini soktular. Ümit Ünker, Lion Dr. Aylin Demiray Özden, Mentor Akademi Kurucu Ortağı Firuze Kiraz, Yeditepe Üniversitesi öğretim görevlisi ve Etiler Lions Kulübü Başkanı Lion Hakan Türkkuşu gibi profesyonellerden eğitimler aldılar. Önce kendimizi geliştirdik, sonra da üniversiteyi bitirmek üzere olan ya da yeni mezunların yanında yer aldık. Profesyonel yaşama daha iyi hazırlanmaları ve ihtiyaç duyacakları temel yetkinlikleri kazandırmayı hedefledik. Gençler hiç bir ücret ödemeden Kendini tanıma ve profesyonel imaj, Zaman yönetimi, Hibrit iletişim, Topluluk önünde konuşmak, Efektif CV hazırlamak, İletişimde retoriğin ikna gücü, Uzaktan verimli çalışmak gibi geniş bir yelpazede üniversitelerde bulamayacakları konularda eğitimler aldı. >>> İzlemek için lütfen tıklayın.

LIONS QUEST EĞİTİM PROGRAMINA DESTEK

Kısa adı LCI olan Lions Clubs International | Uluslararası Lions Kulüpleri ile kısa adı LCIF olan Lions Clubs International Foundation | Uluslararası Lions Kulüpleri Vakfı’nın işbirliği içinde sürdürdüğü en kapsamlı eğitim programı olan #LionsQuest Zirvesi, 1 Haziran 2021 Salı akşamı gerçekleştirildi. Uluslararası Lions Çoğul Yönetim Çevresi 118 Konfederasyonu ev sahipliğinde düzenlenen bu dijital etkinliğin açılış konuşmasını LQ Avrupa (4. İdari Bölge) Koordinatörü Lion Nilgün Erdem Niord (PDG) yaptı, Türkiye LQ Koordinatörü Lion Şima Sunder (PDG) ile moderatörlüğü üstlendi. Toplam 40’a yakın ülkeden sayıları 300’ü bulan Lion katıldı. MD118 adına Lion Aysan Şakar (CC), 118-T adına Lion Leyla Kıvanç (DG), 118-U adına Lion Cüneyt Erginkaya (DG), 118-R adına Lion Esengül Erkan (DG), 118-K adına Faruk Özçelik (DG), 118-E adına Sibel Güllü (DG) ve 118-Y adına da Lion Belma Bozyiğit (DG) yanı sıra
LCIF adına Başkan ve Bir Önceki Dönem Başkanı Lion 
Gudrun Björt Yvngvadottir (IPIP) ile LCIF Yöneticisi Rebecca Daou, LCI adına Uluslararası Başkan 1. Yardımcısı Lion Douglas Alexander (1VIP), 3. Başkan Yardımcısı Lion Patty Hill (3VIP) konuştu.
Geçmiş Genel Yönetmen’lerden Lion Sandro Castellini (PDG), Lion Syam Malpani (PDG), Lion Elena Appiani (PDG) Geçmiş Konsey Başkanı Lion Mats Granat (PCC) ile Geçmiş Uluslararası Direktör’lerden Lion Tom Gordon (PID), Lion Mathew Kiefer (PID), Lion Oya Sebük (PID), Lion Hayri Ülgen (PID), Lion Nesim Levi (PID), Uluslararası Direktör adayı Lion Teresa Dineen (PDG) değer kattı. Türkiye’den ve yurtdışından eğitimciler ile taçlanan etkinlik düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.

Türk Lions’unun tüm uluslararası projelerinde yer alan Etiler Lions Kulübü bu etkinlikte de içerik tasarımı ve dijital etkinlik yönetimini gerçekleştirdi. >>> İzlemek için lütfen tıklayın.

INOVASYON ve GELECEĞİN LION’LARI

Uluslararası Lions 118 Çoğul Yönetim Çevresi 118-T Lions Akademi adına düzenlenen ilk e-Seminer etkinliği, 16 Aralık 2020 Çarşamba akşamı 19:30’da Etiler Lions Kulübü ev sahipliğindeki Zoom’da gerçekleştirildi. Etkinliğin açılışını 118-T Lions Akademi Başkanı Lion Oya Sebük (PID) yaptı. Günümüzde eğitim çalışmalarını 118-E Lions Akademi Eğitmeni Lion Prof.Dr. Buket Aksu (PP) Lions aktardı. Konuşmacı Etiler Lions Kulübü Başkanı Lion Hakan Türkkuşu (PP) dijital değişim ve Etiler Lions Kulübü örneğini aktardı. Oturumu Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni ve Federasyon Başkanı Lion Leyla Kıvanç (DG) değerlendirdi. >>> İzlemek için lütfen tıklayın.

ÜYELİK KONUSUNDA “BİR SEN DAHA…”

Dünyanın neresinde olursa olsun, hedefleri çok farklı belirlense de tüm sivil toplum kuruluşları üye kazanmak için de çeşitli çalışmalar yaparlar, yapmak zorundadırlar. Bu konuda yıllar boyunca yapılan çeşitli çalışmalar arasında Lions Forward | İleri seri etkinliğinin özel bir yeri vardır.

Serinin ilk oturumu 21 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Teknik yönetimi ise her zaman olduğu gibi bendeniz üstlendim. Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni ve Federasyon Başkanı Lion Leyla Kıvanç (DG) tarafından seslendirilen açılış konuşmasından sonra Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi Lions Forward Koordinatörü Lion İlknur Yılmaz programı anlattı. Moderatörlüğü de Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi Sekreteri Lion Bilge Çelebi yaptı. Yapılan ve yapılacak çalışmaları Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi GMT Koordinatörü Lion Çiğdem Ercan ve Uluslararası Lions 118 Çoğul Yönetim Çevresi GMT Koordinatörü Lion Nuray Marçak (PDG) değerlendirdi.

İkinci oturum 22 Mart 2021 tarihinde yine Zoom platformunda  gerçekleştirildi. Bu kez benim de konuşmacı olarak katıldığım ve “en fazla büyüyen Lion Kulübü olma başarısı” konusunda neler yaptığımızı ve nasıl başardığımızı anlattığım bu oturumu 26 Nisan 2021 tarihindeki üçüncü ve sonuncu oturum izledi. Sonuncu oturumda programa ilişkin hatırlatmalar yapıldı, Lions kulüp başkanlarının soruları yanıtlandı ve üye kazanma çalışmaları için başarılar dilendi.

ÖDÜLLER İLE PEKİŞEN BAŞARI

2020-2021 Hizmet Dönemi sona erdiğinde “büyük ödül”, kuruluşunun 50. Yıl’ını kutlayan Etiler Lions Kulübü’nün oldu. >>> İzlemek için lütfen tıklayın.

Bu ödülü kurulduğu günden buyana ilk kez kazanan Etiler Lions Kulübü’nün Başkanı Lion Hakan Türkkuşu da Türk Lions’unun en büyük ödülü olan Fahrettin Kerim Gökay Hizmet Gönüllüsü ünvanına layık görüldü.  >>> İzlemek için lütfen tıklayın.

TÜRK LIONS’UNDA BİR DEĞİL, İKİ VEFA ÖRNEĞİ

Zaman zaman dile getirilir, “Vefa, sadece İstanbul’da bir semt adı değildir” denir. Bu ifadenin sebebi ise tek kelime ile “vefasızlık” olacaktır. Etiler Lions Kulübü bir değil tam iki üyesi için Türk Lions’unda eşi görülmemiş vefa örnekleri sergiledi. 13 Mayıs 2019 tarihinde vefat eden çok değerli üyemiz ve Geçmiş Konsey Başkanı Lion Samim As ile 23 Haziran 2014 tarihinde yitirdiğimiz 118-T Yönetim Çevresi Lions Kulüp’lerindeki  “ilk kadın başkan” olan sevgili Aytoş, Lion Ayten Altuna için birer belgesel hazırlandı, bu belgesellerin yayınlandığı özel oturumlar gerçekleştirildi.

>>> Lion Samim As belgeselini izlemek için lütfen tıklayın. Etiler Lions Kulübü’nün bu vefa anlayışı kapsamında; Lion Samim As, Türk Lions’unda kurucumuz Ordinaryüs Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay’dan sonra adına ödül verilen yegane Lion oldu. Kısaca #LSAMÖ olarak anılan Lion Samim As Mükemmellik Ödülü, ilk kez vefatının birinci yıl dönümü olan 2020 yılında verildi. Bunu 2021 yılında düzenlenen ikincisi izledi. >>> LSAMÖ 2021 Gecesi için lütfen tıklayın.

202o yılının kazananı Lion Turan Şalikoğlu (PCC), 2021 yılının kazananı ise Lion Danyal Kubin (PCC) olurken özel olarak tasarlanan ödüllerini Uluslararası Lions 118 Konfederasyon Başkanı ve Konsey Başkanı’mız Lion Aysan Şakar (CC) ile Türk Lions Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Lion Erim Erinç Dinç (PCC) verdi. >>> Ödül Töreni’ni izlemek için lütfen tıklayın.

>>> Lion Ayten Altuna belgeselini izlemek için lütfen tıklayın. Anma oturumu 23 haziran 2021 tarihinde “Bütün kızlar Aytoş için toplandık” başlığı altında, İstanbul’daki 3 farklı (T-E-Y) Yönetim Çevresi’ni buluşturan bir anlayış ile gerçekleştirildi. Dönemdaşları; Lion Nilüfer Ogan (PCC) 118-T, Lion Nilgün Niord (PDG)  118-E ve Lion Banu Tüzgiray (PCC) 118-Y Yönetim Çevresi adına moderatörlükleri üstlendi. Biricik oğlu Haldun Altuna‘nın Onur Konuğu olarak katıldığı oturuma Geçmiş Uluslararasıo Direktör’lerimizden Lion Oya Sebük (PID) ve Lion Nesim Levi (PID) değer kattı. >>> İzlemek için lütfen tıklayın.

Vefa demişken; Uluslararası Lions’un kurucusu Lion Melvin Jones ve Türk Lions’unun kurucusu Lion Ordinaryus Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay da doğum ve ölüm yıldönümlerinde düzenli olarak anıldı…

CUMHURİYET BAYRAMI & 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI

Bütün bu etkinlikler arasında Uluslararası Lions Kulüpleri 118-T Yönetim Çevresi adına ilk kez dijital platformda gerçekleştirilen #29Ekim #CumhuriyetBayramı kutlamasıydı. Üye adaylarımızdan Burak Bakış tarafından kurgulanan 10. Yıl Nutku görsel yorumu ile 28 Ekim 2020 akşamı 19:30’da başlayan bu özel etkinliğe yine üye adayımız piyanist Gözde Su Değer, Wolfgang Amedeus Mozart’ın Türk Marşı dinletisi ile değer kattı. Devamında gazeteci-yazar, Yaşar Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Uğur Oral “Atatürk’ün Diplomasi Dehası” başlıklı konuşmasını görseller eşliğinde sundu. >>> İzlemek için lütfen tıklayın.

KAMP ATEŞİ İLE FARKINDALIK YARATTIK…

#KampAteşi etkinliklerimiz, Etiler Lions Kulübü tarafından üye ve konukları ekrandaki #ateş başında ve “serbest kürsü” ortamında buluşturmayı, bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını amacı ile tasarlandı. Her ayıın II. Pazar günü 15:00’te başlayan, konuşmacı dostumuzun 20-25 dakikalık anlatımı ve/veya sunumu sonrasında katkılar ve soru-cevaplar ile devam etti. Kamp Ateşi oturumlarımızda; Lion Melek Yiğit 4 Mart 2021 tarihinde “Devletin parası mı kripto lirası mı?”, Lion Elif Öztoprak Malmqvist 3 Nisan 2021 tarihinde “EUMM – The European Union Monitoring Mission”, Lion Mine Alptekin 6 Haziran 2021 tarihinde “sosyal sorumluluk projeleri ve sürdürülebilir dijital iletişim”, Lion Hüma Şen 11 Temmuz 2021 tarihinde “Hindistan deneyimi ve yoga tutkusu”, Dilek Yürük 15 Ağustos 2021 tarihinde “Yangında yok olan yaşamlar ve yeniden yaşama çabaları”, Burçin Özdaryal 12 Eylül 2021 tarihinde “Dünya mutfaklarının ağız tadı Türk baharatları” ve Lion Aslıhan Yazan Ilgar 10 Ekim 2021 tarihinde “Dünya birincisi web sitemiz: LionsTurkiye.org” konulu sohbetleri ile konuğumuz oldu. Oturumlar Youtube kanalımızda ELC TV markası altında yayınlandı. >>> Tüm Kamp Ateşi sohbetlerinin kayıt ve yayınlarını bir arada bulacağınız Play List için lütfen tıklayın.

“İSTANBUL KAZAN, BİZ KEPÇE” MORAL OLDU… 

Pandemi döneminde yaklaşık 2 yıl boyunca hiç alışmadığımız bir bir düzende çalışmalarımızı sürdürürken yüz yüze gelme, aynı masayı paylaşma, bol bol sohbet etme fırsatlarını da hiç kaçırmadık. #İstanbulKazanBizKepçe programımıza kaldığımız yerden devam ettik.

Her ayın ilk cumartesi günü, lezzetlerini keşfetme ve paylaşma arzumuz ile önceden seçtiğimiz bir mekanda üyelerimiz, adaylarımız ve dostlarımız ile buluştuk, hayatın tadını çıkardık.

KKTC LION’LARININ YANINDA OLDUK!

Kuzey Kıbrıs Lions ve Leo Kulüpleri’nin 2 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirdiği “iklim değişikliği ve Kıbrıs üzerindeki etkileri” temalı ortak toplantının moderatörlüğü Lion Tuna Karatepe‘nin yaptığı, konuk konuşmacı olarak da Yardımcı Doçent Burak Ali Çiçek‘in katıldığı bu dijital platform etkinliğinde farklı ülkelerden yaklaşık 180 Lion ve Leo bir araya geldi. Teknik yönetimini Etiler Lions Kulübü Başkanı ve #LionsNewVoices programı 118-T Yönetim Çevresi #liderlik adayı Lion Hakan Türkkuşu üstlendi. >>> İzlemek için lütfen tıklayın.

LIONS’TAKİ DEĞİŞİMİN DİNAMİĞİ NEW VOICES | YENİ SESLER OLDU…

Türkiye’de New Voices |Yeni Sesler seri etkinliğinin lansmanı, 11 Mart 2021 tarihinde, Zoom platformunda Uluslararası Lions Çoğul Yönetim Çevresi 118 Konfederasyonu ev sahipliği ve 118-T-U-R-K-E-Y Yönetim Çevreleri desteği ile gerçekleştirildi. New Voices | Yeni Sesler tanıtım etkinliği uluslararası arenada büyük beğeni kazandı.

Türk Lions’unun bu en kapsamlı dijital etkinliğinin açılış konuşmasını MD118 New Voices Koordinatörü Lion Zeynep Kocasinan (PDG) yaptı, Uluslararası Lions 118 Çoğul Yönetim Çevresi Konsey Başkanı Lion Aysan Şakar (CC) katılımcılara “hoşgeldiniz” dedi. Kısa adı LCI olan Uluslararası Lions Kulüpleri Bir Önceki Uluslararası Başkanı ve LCIF – Lions Clubs International Foundation | Uluslararası Lions Kulüpleri Fonu Lions Başkanı Lion Gudrun Yngvadottir (IPIP) ile LCI TaskForce Başkanı ve New Voices Avrupa Bölge Lideri Lion Elisabeth Haderer birer konuşma yaptı. Devamında Uluslararası Direktör’lerimizden Lion Nesim Levi (PID), Lion Prof. Dr. Hayri Ülgen (PID), Lion Oya Sebük (PID) görüş ve düşüncelerini dile getirdi. Toplantının akışı içinde Genel Yönetmen’lere Lions Türkiye Protokolü’ne uygun olarak söz verildi; önce 118-T adına Lion Leyla Kıvanç (DG) konuştu. Bunu 118-U adına Lion Cüneyt Erginkaya (DG), 118-R adına Lion Esengül Erkan (DG), 118-K adına Faruk Özçelik (DG), 118-E adına Sibel Güllü (DG) ve 118-Y adına da Lion Belma Bozyiğit (DG) izledi.

Toplam 30+ ülkeden 450+ Lion ve Leo’nun katıldığı ilk #NewVoicesTurkey toplantısında Türk Lions’unun dijital platform etkinlik rekoru da kırıldı. Bu dijital zirvenin planlanması ve yönetimi konularında, tüm diğer dijital platform etkinliklerinde olduğu gibi Etiler Lions Kulübü Başkanı Lion Hakan Türkkuşu da MD118 Konsey Görevlisi Lion Aslıhan Yazan Ilgar (IT) ve MD118 Konsey Sekreteri Lion Seda Yılmaz Ülkü (CS) ile birlikte görev aldı. Bu sıra dışı etkinliği özverili çalışmaları ile eşi benzeri olmayan “Rüya Takımı” gerçekleştirdi…8 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilen ikinci oturumun açılış konuşmasını da ilkinde olduğu MD118 New Voices Koordinatörü Lion Zeynep Kocasinan (PDG) yaptı, Uluslararası Lions 118 Çoğul Yönetim Çevresi Konsey Başkanı Lion Aysan Şakar (CC) katılımcıları selamladı, başarılar diledi. LCI Yönetim Kurulu Üyesi Uluslararası Direktör’lerden Lion Dr. Walter Zemrosser (ID) ile Geçmiş Uluslararası Direktör’lerden Lion Sangeeta Jatia (PID), Lion Elisabeth Haderer (PID), Lion Eva Persson (PID) ve Geçmiş Genel Yönetmen’lerden Lion Aneliya Kaneva (PDG) yaptıkları konuşmalar ile değer kattı. Oturumun bölüm moderatörlüklerini de 118-T New Voices Koordinatörü Lion Sema Yazgan118-U New Voices Koordinatörü Lion Türesin Adalıer ve 118-R New Voices Koordinatörü Lion Melisa Lal üstlendi.

Üçüncü ve sonuncu bölüm 20 Mayıs 2021 tarihinde yine Zoom ortamında gerçekleştirildi. Oturumun moderatörlüğünü bir kez daha MD118 New Voices Koordinatörü Lion Zeynep Kocasinan (PDG) üstlendi. Geçmiş Uluslararası Direktör’lerden Lion Sandro Castellana (PID) ve Geçmiş Uluslararası Direktör’lerden Lion Robert Rettby (PID) konuşmaları ile çalışmaya değer kattılar. Oturumun bölüm moderatörlüklerini de 118-Y New Voices Koordinatörü Lion Lülide Şellaki118-K New Voices Koordinatörü Lion Öznur Doğangün ve 118-E New Voices Koordinatörü Lion Nehir Karaer yaptı. >>> Tüm New Voices oturumlarının kayıt ve yayınlarını bir arada bulacağınız Play List için lütfen tıklayın.

Bu konuda da hakkım olan armağanı aldım…

 

diğer hizmetlerim

                    Kitap