Lions

Liderlikte Yeni Ses | New Voice in leadership

Yaşamımda 35 yıla yaklaşan süreyi Lions’a adadım, iyi bir Lion olmak için çaba gösterdim. En büyük kazanımım karşılık beklemeden hizmet etmenin değerini öğrenmek ve liderlik becerilerimi geliştirmek oldu… Liderlik konusunda Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi | Federasyonu adına Etiler Lions Kulübü Başkanı olarak yaptıklarımı anlatıp vizyonumu ortaya koyduğum konuşmam. >>> İzlemek için lütfen tıklayın.

görev ve sorumluluklarım

Etiler Lions Kulübü

Lions yaşamım boyunca 4 dönem Lions Club başkanlığı…

 

118-T Yönetim Çevresi

Toplam 6 dönem District 118-T komite ve bölge başkanlıkları

 

TLV – Türk Lions Vakfı

Mütevelli Heyet Üyeliği ve İletişim Koordinatörü 

 

Uluslararası Lions 118-T Yönetim Çevresi 2020-2021 Hizmet Dönemi Genel Yönetmeni ve Federasyon Başkanı Lion Leyla Kıvanç’ın elinden 50. Yıl çalışmalarımızın nişanı, Etiler Lions Kulübü’nün “ilk” ve “tek” Club Excellence ödülünü aldım.

 

Lions yaşamım

LION HAKAN TÜRKKUŞU’NUN LIONS ÖZGEÇMİŞİ

Lion Hakan Türkkuşu, 11 Nisan 1963 tarihinde Eskişehir’de doğdu. 1981 yılında Bursa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu.

Profesyonel yaşamında etkinlik yönetiminden medya ilişkilerine uzanan geniş bir hizmet yelpazesi içinde, marka iletişimine odaklı 13 bine yakın çalışmada görev aldı. Pek çok üniversite ve özel eğitim kuruluşunda ders kitabı kabul edilen 5N1K ile Etkinlik Yönetimi | Event Management via 5W1H kitabını yazdı. Etkinlik Yönetimi konusunda ders veriyor, konferans ve kurumsal toplantılara konuk konuşmacı olarak katılıyor.

Topluma karşılık beklemeden hizmet etmeyi benimsediği yıllarda, dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan ve günümüzde Lions Clubs International | Uluslararası Lions Kulüpleri ile yolları kesişti. #Gönüllü çalışmalarına adaylık sürecinde başladı, Mart 1989 tarihinde Etiler Lions Kulübü üyeliğine kabul edildi. #Yönetici olarak Türk Lions’unda 30+ yıl boyunca çeşitli görev ve sorumluluklar üstlendi. Toplam 4 dönem başkanlık yaptı. Üyesi olmaktan her zaman gurur duyduğu Etiler Lions Kulübü’nü, kuruluşunun 50. Yıl’ında zirveye taşıyan #Lider oldu…

Lions yaşamındaki hizmetleri sebebi ile davet edildiği, Almanya’da düzenlenen Lions Academy’de Geleceğin Lion Lideri eğitimini başarı ile tamamladı. Çalışmalarında Lions’un geleceğine odaklandı, nitelikli büyüme konularına öncelik verdi. Adayları üyeliğe hazırlamak ve genç Lion’lara yönelik eğitim programlarında görev aldı. 118-T Federasyonu ile MD118 Konfederasyonu eğitimcisi olarak uzun yıllar hizmet verdi.

İlk kez Lions Kulübü başkanlığı yaptığı 2000-2001 Hizmet Dönemi’nde Uluslararası Lions Kulüpleri nezdinde en büyük başarı kabul edilen Yüzde 100 Mükemmel Başkan | Hundred Percent Excellent President ödülünü kazandı. İkinci kez başkanlık görevini üstlendiği 2019-2020 Hizmet Dönemi’nde ise en üst ikinci seviye takdir nişanı olan Uluslararası Başkan Ödülü | International President Award madalyası ile onurlandırıldı. 2020-2021 Hizmet Dönemi’nde Etiler Lions Kulübü “hizmet birincisi” olurken, aralarında Türk Lions’unun en büyük ödülü olan Fahrettin Kerim Gökay Hizmet Gönüllüsü plaketinin de olduğu 14 ayrı ödüle layık bulundu.

Etiler Lions Kulübü’nün ve Türk Lions’unun değerli üyesi, 1988-1989 Hizmet Dönemi Konsey Başkanı Samim As’ın mükemmellik anlayışını anlatmak ve adını yaşatmak için Lion Samim As Mükemmellik Ödülü projesini hayata geçirdi. Kısaca #LSAMÖ olarak anılan program, 2020 yılından buyana yaşadığı topluma karşılık beklemeden hizmet eden bireylere veriliyor.

Lions New Voices programı kapsamında Türkiye’nin Liderlik | Leadership alanındaki en başarılı 6 Lion’undan biri seçildi, Uluslararası Lions nezdinde “New Voice” unvanına sahip oldu. Lions Quest, Lions Forward, GAT – GMT | Global Membership Team çalışmaları yanı sıra TLV – Türk Lions Vakfı ve LCIF – Lions Clubs Internatonal Foundation için yaptığı katkılar sebebi ile takdir belgeleri aldı. Etiler Lions Kulübü’ne de 50. Yıl kapsamında ilk kez Club Excellence ödülü kazandırdı.

 

diğer hizmetlerim

 

yazmak veya aramak isterseniz

EtilerLions@gmail.com

TR İstanbul

UK London

US New York

+905322154437