The first #EventManagement lecture in universities

Üniversitelerdeki ilk #EtkinlikYönetimi dersi…

 

Profesyonel yaşamımda 30+ yılı adadığım ve bu alanda öncülerden olduğum Etkinlik Yönetimi konusundaki deneyim ve birikimlerimi her zaman paylaştım. Bu konuda verdiğim konferanslarıma ve yaptığım konuşmalara ek olarak, işin teorisi ile yetinmeyenler için deneyimlere dayalı içeriği ile dikkat çeken 5N1k ile Etkinlik Yönetimi | Event Management via 5W1H isimli kitabımı yazdım.

Hedefimi her zaman daha uzağa, çıtayı da her konuda daha yukarı koymayı seçtiğim için, genç profesyonellerin yetişmesine katkıda bulunma amacı ile hazırladığım syllabus yani müfredat, konuyu üniversitede bir ders haline getirmemin önünü açtı.

Akademi İstanbul’da 2010-2012 yılları arasında diğer derslerimin yanı sıra verdiğim Halkla İlişkilerde Etkinlik Yönetimi ilk göz ağrım oldu. Bunu İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 2011-2014 yılları arasında verdiğim Event Management | Etkinlik Yönetimi (PRA417) izledi. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 2017-2020 yıllarında Event Management in Public Relations | Halkla İlişkilerde Etkinlik Yönetimi (PR220) dersi vermeyi sürdürdüm. Bugün ise Öğretim Görevlisi olarak görev yaptığım Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Event Management | Etkinlik Yönetimi (PRP335) ve Sürdürülebilirlik | Sustainability (COMM106) derslerini veriyorum.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *