kurumsal

experientia verberat omnia | tecrübe her şeyin üstündedir

 

Markalarım

APV

AEI

EMT

MFM

NestNet

VND

TNC

UYD

Profesyonel yaşamım

2022 – …

İstanbul Festivali

Etkinlik Yöneticisi | Event Director

İstanbul’da 23 Temmuz – 14 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve tam 23 gün-23 gece süren, başarısı kanıtlanınca Festival Park adını alan #Yenikapı Etkinlik Alanı’nda, Türkiye’nin “en uzun soluklu festivali” ünvanını kazanan #İstanbulFestivali, kısaca #İF22, 120 dönüm ile en büyük alanda, tamamı led kaplı sahnede “bütün zamanların en görkemli festivali” olsun diye #EtkinlikDirektörü olarak çalıştım. Türkiye’de festival anlayışına yeni bir boyut katan İF22 programı ve en güncel bilgiler için www.istanbulfestivali.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

2022 – …

Saint Peter’s College

Eğitimci

Merkezi Londra’da bulunan ve ağırlıklı olarak mesleki yeterlilik eğitimleri veren, bu konulardaki sertifika programları ile İngiltere’de yeni bir yaşam kurmak isteyen bireylerin lisanslı birer meslek sahibi olabilmeleri için eğitim modülleri hazırlıyorum. Daha fazla bilgi ve eğitim programlarımıza katılmak için www.SaintPetersCollege.co.uk adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

2019 – …

Yeditepe Üniversitesi

Eğitimci

Türkiye’nin saygın vakıf üniversitelerinden biri olan #YeditepeÜniversitesi #İletişimFakültesi’nde #ÖğretimGörevlisi olarak #EtkinlikYönetimi (#PRP335) ve #Sürdürülebilirlik (#COMM106) dersleri veriyor, üniversitenin düzenlediği konferans türü etkinliklerde görev alıyorum.

Daha fazla bilgi edinmek ve varsa sorularınızı sormak için  Hakan.Turkkusu@Yeditepe.edu.tr adresime yazabilirsiniz.

2018 – …

Terra Nova Camp

Kurucu & Baş Eğitimci

Doğadan her geçen gün uzaklaşan okul öncesi yaş grupları da dahil olmak üzere 6-10 ve 11-17 yaş arasındaki genç bireylerin doğayı tanıması ve devamında sevebilmesi için #hava, #su, #toprak ve #ateş temalarına dayalı #ilkyardım ve #kampçılık konularında günlük ve/veya haftalık eğitimler veriyorum. Daha fazla bilgi edinmek ve işbirliği fırsatları yaratmak için www.TerraNovaCamp.site sitemizi ziyaret edebilir veya TerraNovaCamp@turkkusu.com adresimize yazabilirsiniz.

2018

URBAN Yakın Doğa ekolojik ürünler

İş geliştirme

#Sağlıklı besinler ve #doğal gıdalar konusunda seçkin markaları bir araya getiren ve perakende satış noktası olarak hizmet veren #URBAN Yakın Doğa | Nature Nearby şirketinde İş Geliştirme Yöneticisi olarak görev yapıyorum. Daha fazla bilgi edinmek ve online alışverişleriniz için www.UrbanYakinDoga.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

2016

APV – Agriculture | Permaculture | Vermiculture

Kurucu, APV Kidz School Koordinatörü

Sürdürülebilir bir dünya için başta #tarım olmak üzere, toprağın kendini yenilemesi için #permakültür çalışmaları ve Eisenia Fetida | Kırmızı Kalifornia türü solucanlar ile minibaş hayvancılık yapıyor, organik gübre üretiyorum. APV Kidz School markam altında da okul öncesi yaş grupları ile #ekoloji dersleri veriyor başta #vermikültür olmak üzere #agrikültür ve #permakültür konularında atölyeler düzenliyorum. Daha fazla bilgi edinmek ve işbirliği fırsatları yaratmak için www.APVfarm.site sayfalarımızı ziyaret edebilir veya farm@turkkusu.com adresimize yazabilirsiniz.

2015

My First Make-up kids entertainment

Kurucu

Çocukların iç dünyalarını zenginleştirecek #renkli bir dünya sunmak, yetişkinlere de alternatif #eğlence olanakları sağlamak için güzel sanatlar eğitimi alan genç profesyoneller ile #yüzboyama ve #bedenboyama hizmetleri veriyoruz. Daha fazla bilgi edinmek ve işbirliği fırsatları yaratmak için MyFirstMakeUp@turkkusu.com adresimize yazabilirsiniz.

2000

EMT – Event Management Team, Inc

Kurucu, CEO

1980’li yılların ikinci yarısından itibaren parçası olduğum etkinlik dünyasında 15 yıl kadar profesyonel olarak çalıştıktan sonra kurduğum #EMT – #EventManagementTeam şirketi ile dünyanın dört bir yanında binden fazla #marka için 13 bini aşkın #proje gerçekleştirdim, sayısız ilk’e imza attım. İlk’lerim ve En’lerim sayfam size fikir verecektir. Daha fazla bilgi edinmek ve işbirliği fırsatları yaratmak için event@turkkusu.com adresimize yazabilirsiniz.

1999 – …

NestNet human capital management

Kurucu,

Etkinliklerde part-time çalışan öğrenciler ile başlayan #İnsanSermayesi | #Human Capital sürecinde eğitimci olarak görev aldığım üniversitelerdeki öğrencilerimin #profesyonel yaşama daha iyi hazırlanmaları ve başarılı olabilmeleri için çalışmayı sürdürüyorum. Çoğu ücretsiz eğitimler veriyorum. Daha fazla bilgi edinmek ve işbirliği fırsatları yaratmak için admin@turkkusu.com adresimize yazabilirsiniz.

1999 – …

Sanal Haber Merkezi | Virtual NewsDesk

Kurucu, Yayın Yönetmeni

Türkiye’nin “ilk” ve “tek” markaya özel haber ajansını kurarak öncü rolümü haber bültenlerini dijital dünyaya uygun hale getirerek devam ettirdim. Medya dünyasında ilişkisel veri tabanı oluşturarak bülten dağıtımı konusunda geliştirdiğimiz çözüm ile günün ilerisine geçmenin gururunu yaşadım Daha fazla bilgi edinmek ve işbirliği fırsatları yaratmak için NewsDesk@turkkusu.com adresimize yazabilirsiniz.

1982 – …

Associated Editors Int’l

Kurucu, Editör

Yazılı iletişimin öne çıktığı haber bülteninden faaliyet raporuna, advertorial çalışmalardan çeviri ve uyarlamalara uzanan her alanda, tüm Avrupa dillerinde hizmet veriyor, portallar için düzenli olarak içerik üretiyoruz. Daha fazla bilgi edinmek ve işbirliği fırsatları yaratmak için editor@turkkusu.com adresimize yazabilirsiniz.

Download CV

top 4/36 endorsements in LinkedIn

Event Management

Public Relations

Strategy

New Media

PRP335 Event Management in Yeditepe

Personal grade 4.4/5

Faculty average 4.32/5

Division average 4.27/5

REFERANSLAR

Umut Kaya

Boss Event & EventNews.online kurucu

“Etkinlik dünyasının duayeni, Etkinlik Profesörü ünvanını da sonuna kadar hak eden bir profesyonel”.

Michael Lang “RIP”

Woodstock LLC, Founder & Producer

“…Dear Hakan, …this event blessed with your kind effort…”.

Müge Çerman

Lifetime learner | Freelance worker

Hakan is a person you need to know. He is smart, pro-active, sees the big picture and makes sure all of the details are taken care of. He is a trusted advisor who provides deep knowledge of the industry with a keen eye to seeing issues and solutions that no one else would ever see. Make sure you connect with Hakan one of the smartest decisions you could make.

Volkan Ataman

Turizm Medya Grubu kurucusu, Genel Müdür

“…ACE of M.I.C.E. Awards … Jüri Üyesi olarak Türkiye MICE endüstrisine vermiş olduğunuz yüksek katkılardan dolayı teşekkür ederim.”

Dušan Bušen

ACS Slovenski Avtomobilski Grozd, Managing Director

“Dear Mr Turkkusu, allow me to express my deepest gratitude on behalf of Automotive Cluster of Slovenia (ACS) for your active and fruitful cooperation.”

Prof. Dr. Mehmet Cemali Dinçer

İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektör Yardımcısı

“…İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Hakan Türkkuşu’na ve Etkinlik Yönetimi dersi kapsamında oluşturduğu Etkinlik Birimi’nde görev alan öğrencilerimize teşekkür ederim…”

Leyla Yıldırım

Gita Yayınları, Yazar

“Hakan Türkkuşu’na her pes dediğimde beni tekrar tekrar yüreklendirdiği için şükran ve saygıyla…”

Osman Girgin

İEÜ 2013 Bahar Şenliği Açılış Töreni suncusu, öğrenci

“…Bu yılki Bahar Şenliği’mizin organizasyonu üstlenen Etkinlik Birimi ve 12. Bahar Şenliği’mizin teması olan Bu Bahar Başka Bahar’ın yaratıcısı, üniversitemizin öğretim görevlilerinden Hakan Türkkuşu’na çok teşekkür ediyoruz.”

Orhan Altaş

BCP Banque de Commerce et de Placements ‘Da A GM – Treasury

“Harika ve sürükleyici bir sunum, tebrikler…”